Články

Nové sekačky Fieldmann: Sekání jako víkendový relax i motorový sport

Radostí, víkendovou relaxační činností, nebo i motorovým sportem, může být sekání trávy s novými modely travních sekaček Fieldmann. Nezbytná péče, která je základem pěkného vzhledu trávníku, se tak promění v lákavou volnočasovou aktivitu. Záleží jen, který model si vyberete. Více na www.fieldmann.cz.

Vřetenová elektrická:

Nová vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1050 na pěstěné trávníky

„Golfově“ dokonalých trávníků lze dosáhnout díky použití vřetenové sekačky, která trávu neseká, ale v podstatě stříhá, což je šetrný způsob údržby trávníku. Vřetenová sekačka může sekat trávník kratší než sekačka rotační, což podporuje růst zvlášť hustého travního drnu. Novinkou v nabídce značky Fieldmann je elektrická vřetenová sekačka FZR 1050 s příkonem 400 W, kterou lze využívat i jako ruční. To, pokud například není v dosahu elektrická zásuvka. Elektrická vřetenová sekačkaFieldmann FZR 1050má záběr sečení 38 cm a je vhodná k pravidelné údržbě travních ploch až do cca 300 m2, jako jsou předzahrádky či dvorky, kde navíc oceníte i tichý provoz. Výšku sečení lze nastavit plynule v rozmezí od 13 do 38 mm, posekaná tráva je zachytávána do látkového koše (objem 45 l). Více na www.fieldmann.cz. Doporučená MO cena sekačky FZR 1050 je 3.490 Kč, v prodeji v síti partnerů značky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rotační akumulátorová:

Akumulátorová rotační sekačka FZR 2110 Li s baterií i nabíječkou v balení

Upuštění od kabelu a volba akumulátorové rotační sekačky přinese v praxi jednoduchou obsluhu a zároveň snadnou ovladatelnost. Právě nezávislost na přívodním kabelu napájení je hlavní výhodou rotační akumulátorové sekačky Fieldmann FZR 2110 Li. Posekat menší trávník je možné ihned, bez hledání a natahování prodlužovacího kabelu, který stejně při práci jen překáží a omezuje. Akumulátorová sekačka poháněná moderní 40V Li-ion baterií je navíc lehká a vyniká minimálními nároky na údržbu. Výšku sečení lze nastavit do 3 pozic, šířka záběru je 32 cm. Doporučená plocha sečení činí 350 m2. Součástí balení je baterie a nabíječka! Více na www.fieldmann.cz.

Doporučená akční MO cena sekačky je 4.299 Kč.

Rotační benzínová:

Když se velké plochy střídají s členitějšími, zvolte střední model FZR 4210-B

Pro zahrádky, kde se velké plochy střídají s členitějšími, se hodí střední benzínová sekačka Fieldmann FZR 4210-B. Tento stroj se spolehlivým čtyřtaktním motorem OHV RATO SV 125-S nabídne záběr sečení 42 cm. Odolnost stroji přináší ocelové šasi. Díky pojezdu však nemusíte stroj obtížně tlačit, jede sám. Sekání trávy na nerovném i svažitém terénu je pak zcela nenáročné. Výšku sekání lze u modelu FZR 4210-B centrálně nastavit jednou páčkou. Lehký látkový koš s objemem 45 l redukuje prostup prachu. Madlo sekačky lze snadno sklopit pouhým odjištěním rychloupínacích šroubů. Doporučená plocha sečení je 800 m2. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena sekačky Fieldmann FZR 4210-B je 4.995 Kč.

Rotační benzínová:

Elektrický startér sekačky Fieldmann FZR 4615-LiBES pro až 150 startů na nabití

Dostatečně velký výkon i pro sekání trávy v náročnějších podmínkách nabídne rotační benzínová sekačka s vlastním pojezdem Fieldmann FZR 4615-LiBES. Tento typ s odolným ocelovým šasi pohání výkonný čtyřtaktní motor OHV DUCAR (2,7 kW) o objemu 150 cm3. Model je vybaven elektrickým startérem s Li-ion baterií, která zvládne až 150 startů na jedno nabití. Baterie se v případě potřeby jednoduše dobije přiloženou nabíječkou. Sekačku je ale možné startovat i ručně. Výška sečení se nastavuje centrálně v rozmezí 25–75 mm (7 pozic), záběr sečení činí 46 cm. Objemný dělený koš o objemu 55 l disponuje ukazatelem naplnění. Sekačka je vybavena systémem 4 v 1, který umožní výběr mezi 4 variantami, jak naložit s posečenou trávou (sběr do koše, mulčování, zadní a boční odhoz). Kola s kuličkovými ložisky zajišťují dlouhodobě dobrý chod. Doporučená plocha pro sečení 1 200 m2. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena sekačky Fieldmann FZR 4615-LiBES je 7.795 Kč.

Rotační benzínová:

Záběr 56 cm směřuje sekačku Fieldmann FZR 5611-B na rozsáhlé trávníky

Pokud máte pořádně rozsáhlý trávník, o který chcete dostatečně pečovat, pak budete potřebovat speciální techniku, ideálně nezávislou na elektrické zásuvce. Benzínová sekačka Fieldmann FZR 5611-B s vlastním pojezdem má výkonný 4taktní motor OHV (196 cm3/3,5 kW), s nímž lze pohodlně posekat i hustší nebo delší trávník o velikosti až 2000 m2. Výška sečení se provádí centrálně jednou páčkou do 6 různých pozic (25–75 mm), záběr nože je 56 cm. Sekačka je vybavena systémem 4 v 1, který umožní kromě sběru trávy do sběrného děleného koše o objemu 75 l či mulčování ještě trávu vyřádkovat za sekačkou nebo ji odhodit do boku. Objemný sběrný koš se plní delší dobu, a tak není třeba jej co chvíli vysypávat. Snadné ovládání motoru i pojezd sekačky pohodlně zajistí dvojice pák přes celou šířku madla. Kola jsou uložena na kuličkových ložiscích. Komfort při práci zajišťuje měkčený potah madla zajišťující tlumení vibrací. Sekačka je vybavena panelem s přihrádkou na drobnosti. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena sekačky Fieldmann FZR 5611-B je 8.450 Kč.

Strunová akumulátorová:

Strunová akumulátorová sekačka Fieldmann FZS 1005-A nelimituje délkou kabelu

Tato lehká a tichá strunová sekačka poháněná Li-ion baterií 18 V/1500 mAh přidává ke všem výhodám strunových sekaček ještě svobodu při práci bez starosti o délku prodlužovacího kabelu a dostupnost zásuvky. Sekačka se záběrem sečení 26 cm si snadno poradí všude tam, kam se klasická rotační sekačka nedostala nebo kde je tráva příliš dlouhá. Se sekačkou Fieldmann FZS 1005-A se díky hmotnosti 2 kg snadno manipuluje. Teleskopická rukojeť a nastavitelný úhel žací hlavy přinese pohodlí a možnost sekání i opravdu špatně dostupných míst. Součástí balení je nabíječka i baterie. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena strunové sekačky Fieldmann FZS 1005-A je 1.699 Kč.

2 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..