Okna a dveře

Nový ventilační systém lze namontovat do nových i renovovaných hliníkových oken

Schüco VentoFrame Asonic je nový okenní ventilační systém, který kombinuje přívod čerstvého vzduchu zvenčí a vysokou úroveň akustického komfortu. Efektivní výměna vzduchu umožňuje udržovat vysokou kvalitu vzduchu, zajistit zdravé klima v interiéru a chránit konstrukční materiál budovy. Za provozu dosahuje tento ventilační systém skvělých hodnot zvukové izolace až do úrovně 42 dB a vytváří tak příjemné prostředí k bydlení i práci. Díky nenápadnému vzhledu a možnosti flexibilního zabudování lze systém Schüco VentoFrame Asonic namontovat do nových i renovovaných rezidenčních a komerčních objektů. Kompaktní nástavec se instaluje snadno a rychle. Systém VentoFrame Asonic vytvořila společnost Schüco ve spolupráci s firmou Renson.

Schüco VentoFrame Asonic je speciální nástavbový ventilátor určený pro hliníková okna Schüco. Jeho dokonale těsnicí konstrukce je vyrobena z materiálů schopných tlumit hluk. Objem proudícího vzduchu řídí zabudovaná samoregulační klapka, která umožňuje předcházet vzniku průvanu i energetickým ztrátám. Uživatel navíc může proudění vzduchu regulovat i manuálně otevřením či zavřením vnitřní klapky. Izolační vrstva pak brání vzniku tepelného mostu, čímž zabraňuje kondenzaci vlhka i tepelným ztrátám při prostupu tepla. Schüco VentoFrame Asonic lze kombinovat s odsávacím systémem a zajistit tak ještě lepší kvalitu vzduchu v celém obytném prostoru. Barvu ventilačního systému je možné sladit s okny, protože je k dispozici široká paleta odstínů RAL a eloxovaných barev. Systém je dodáván v podobě vzduchotěsného nástavce o velikosti, která přesně odpovídá rozměrům okna, a umožňuje tak rychlou a snadnou instalaci.

Jeden systém, dvě verze

Nový ventilační systém je nabízen ve variantách Air a Comfort, v závislosti na individuálních požadavcích zákazníka. Systém VentoFrame Asonic Air je konfigurovaný pro příčné větrání a dosahuje průtoku vzduchu až 79 m³/h na každý metr délky ventilátoru. Varianta Comfort nabízí zvukovou izolaci až 42 dB a ještě větší komfort díky zabudované samoregulační vnější klapce s mechanismem, který brání zpětnému proudění. V kombinaci s odsávacím systémem se tak minimalizují energetické ztráty a provoz ventilátoru je zároveň vysoce efektivní. Ve výškových budovách a v oblastech s extrémním počasím lze obě varianty doplnit ochrannou lištou pro lepší vodotěsnost.

Ventilační systém Schüco VentoFrame Asonic Comfort obsahuje vnější samoregulační klapku a také vnitřní klapku, kterou lze manuálně ovládat, a zajistit tak optimální průtok vzduchu dle individuálních potřeb uživatelů. Zvukově izolační pěna zajišťuje efektivní tlumení hluku.

Foto: Schüco International KG

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..