Zahrada

Outdoorchef – gril, který zastoupí plnohodnotnou venkovní kuchyň

Milujete grilování natolik, že byste se v létě nejraději vůbec nevraceli do kuchyně a jídlo připravovali jen na grilu? Švýcarský výrobce grilů Outdoorchef vám toto přání může splnit. Díky možnosti přecházet okamžitě z přímého na nepřímý žár totiž na grilu můžete nejen grilovat, ale i restovat, péct, zapékat a zauzovat. Jak správně napovídá název Outdoorchef, šéfkuchařem se můžete stát nejen v kuchyni doma, ale i na zahradě.

Plynové grily Outdoorchef bez problému zvládají dosáhnout a udržet teplotu od 100 °C, ale i teploty přes 300 °C pro nepřímé grilování a přímým žárem až 450 °C. Díky patentovanému systému Easy Flip navíc umí během chvilky přecházet z přímého na nepřímý žár. Využití grilu můžete měnit i podle toho, zda necháte víko otevřené nebo ho zavřete a s vhodným příslušenstvím si na jediném grilu snadno připravíte ke steaku i přílohu, dezert nebo pizzu.

technika pokrmy víko teplota žár příslušenství
zapékání, pečení lasagne, pečivo, polenta zavřené střední nepřímý Gourmet half-moon, forma na koláč
zauzování, barbecue, low&slow zauzená BBQ žebra, pulled pork zavřené nízká nepřímý udící box, udící prkénko, stojan na pečení žeber
smažení, restování palačinky, wok, paella otevřené nízká / střední přímý wok, pánev
pizza pizza, calzonne zavřené vysoká nepřímý pizza kámen
přímé grilování burgery, steaky otevřené střední přímý grilovací mřížka

 

Proč si nezpříjemnit letní brunch čerstvě upečenými muffiny, když je pečení v grilu taková hračka? S kvalitní silikonovou formou si je můžete připravit nasladko i naslano, jak je máte raději.

Cena na Outdoorchef.cz: 840 Kč

Na přípravu míchaných vajíček a palačinek budete potřebovat litinovou grilovací desku, tedy její hladkou stranu. Na té žebrované spíš orestujete steaky nebo zeleninu. Masivní litina skvěle akumuluje teplo, takže se deska hodí pro prudké restování.

Cena na Outdoorchef.cz: 1590 Kč

S pizza kamenem a výkonným grilem zvládnete upéct pizzu raz dva. Žáruvzdorný kámen využijete i na pečivo, třeba briošky nebo focacciu.

Cena na Outdoorchef.cz: 2 190 Kč 

Pro restování a na asijskou kuchyni využijete litinovou pánev wok. Restování se provádí na přímém žáru a tímto způsobem lze připravit maso, zeleninu i těstoviny.

Cena na Outdoorchef.cz: 1 490 Kč

K přípravě příloh a dalších pokrmů se skvěle hodí sada dvou nádob Outdoorchef Gourmet Half-moon s povrchem z keramického smaltu. Použít můžete jednu nádobu nebo obě, mají praktický půlkruhový tvaru, takže při použití jedné vám zůstane druhá část mřížky volná na klasické grilování.

Cena na Outdoorchef.cz: 1 290 Kč

S ocelovou formou na koláče nepotřebujete troubu, a přesto si upečete dort nebo quiche. Nepřilnavá úprava povrchu a perforace formy zajišťují, že těsto je vždy krásně křupavé a nepřilepuje se.

Cena na Outdoorchef.cz: 690 Kč

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..