Koupelny

Laminátová podlaha – vhodná volba do koupelny

U podlah v koupelnách je zapotřebí počítat s jistými specifiky, kterými se tato místnost vyznačuje – zvýšenou vlhkostí a teplotou vzduchu. Při výběru krytiny je tedy funkčnost hlavní prioritou. Koupelnová podlaha by měla být trvanlivá, odolná  a  jednoduchá na údržbu. Navíc by měla působit estetickým dojmem a dotvořit jedinečnou atmosféru interiéru.

Dřevo – nadčasová klasika

U koupelen již neplatí, že bychom se při výběru podlah museli omezit na studenou keramickou či kamennou dlažbu. V moderních koupelnách se stále častěji objevuje dřevo, především exotické, jako je teak, bambus či merbau. Na rozdíl od keramiky mokré dřevo neklouže a může tak výrazně snížit riziko úrazu.

Vinyl pro útulný domov

Praktickou alternativou k dřevěným podlahám jsou vinylové a  laminátové krytiny. Oba materiály jsou oproti dřevu cenově dostupnější a navíc se vyznačují řadou praktických výhod. Vinylové podlahy působí teplým dojmem a jsou měkké na dotek, také překvapí svou schopností absorbovat hluk.

Voděvzdorný laminát

Trendem při výběru koupelnových krytin jsou laminátové podlahy Quick-Step se speciální voděodolnou úpravou. Laminátové krytiny vynikají zejména trvanlivostí a  odolností vůči nárazům.

Značka Quick-Step přichází s inovací voděodolných laminátových podlah, které jsou ošetřeny voděvzdornou vrstvou HydroSeal. Jedná se o řady laminátových krytin Majestic a Impressive, které se vzhledem ke svým funkčním parametrům těší velké oblibě,“ uvádí Daniel Čabrada, obchodní manažer značky Quick-Step pro ČR a SR.

Tato nová technologie chrání podlahy před sebemenším poškozením vlivem kapalin. Podlahy jsou rovněž žáruvzdorné, tedy vhodnou volbou pro podlahové vytápění. Navíc na sebe dokážou vzít co nejreálnější podobu přírodních materiálů a tím dodají interiéru jedinečnou autentičnost.

Vinylové a laminátové podlahy mají ještě jednu společnou praktickou vlastnost – kvůli uzavřenému povrchu se jednoduše udržují.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..