Developeři

Prémiové rodinné bydlení v brněnském Králově Poli. DOMOPLAN představil vzorový byt ve Starém pivovaru

Nové rezidenční bydlení v Brně se otevírá veřejnosti. Mezinárodní developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX představila vzorový byt o dispozici 3+kk v rezidenci Starý pivovar, kterou staví v městské části Královo Pole. Moderně vybavený interiér odpovídá vysokým standardům a potřebám rodinného bydlení a je zájemcům přístupný k individuálním prohlídkám. Stavební práce se v celém rezidenčním projektu postupně finalizují a v následujících týdnech přivítá své první obyvatele.

Rezidence Starý pivovar, která je držitelem ocenění absolutního vítěze soutěže Realitní projekt roku, přinese na brněnský realitní trh 46 nových bytů o dispozicích 2+kk až 5+kk. DOMOPLAN ze skupiny FIPOX tak nabízí bytové jednotky s rozlohou 82 až 216 m², které jsou vybaveny moderními řídícími systémy a energetickým smart managementem domácností. Přímo pod okny rezidence vzniká na rozloze dvou tisíc m² zelený park s posezením. V prostorách domu se nachází také 58 krytých parkovacích míst. Za architektonickou podobou Starého pivovaru stojí Atelier RAW.

„Rezidenci Starý pivovar jsme od počátku zamýšleli postavit tak, aby byla ideálním domovem pro rodiny. Také proto bude hned pod okny bytů park. Rezidenční dům se nachází v klidné lokalitě s kvalitní občanskou vybaveností, odkud je zároveň rychlá dostupnost do centra města. Královo Pole zkrátka představuje skvělé místo pro život a my jsme velice rádi, že se nám zde podařilo vybudovat moderní rezidenční bydlení oceňované odbornou veřejností,popisuje výhody nové rezidence Tomáš Vavřík, generální ředitel společnosti DOMOPLAN.

Trendy bydlení pro rodiny

Vzorový byt o dispozici 3+kk+komora a celkové rozloze 93,1 m² se nachází ve druhém nadzemním podlaží. Největší plochu tvoří obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Společně s terasou je orientován do vnitrobloku směrem k parku. Bohaté prosklení hliníkových okenních portálů z kvalitního trojskla zajišťuje maximální přísun denního světla, čemuž napomáhá samotný atypický tvar domu, kdy jsou byty do venkovního prostoru vysazeny v trojúhelníkové podobě. Podlahy z dubového dřeva poté snoubí kvalitní řemeslné provedení s elegancí a dodávají interiéru pocit útulnosti.

„Při zařizování interiéru jsme se částečně inspirovali původními návrhy architektů z Atelieru RAW. Využíváme hlavně přírodní materiály a zemité barvy, které se vzájemně vhodně doplňují. Ke standardům v podobě dubové podlahy, bílých dveří v kombinaci s dubem a sklem jsme zvolili kuchyňskou linku rovněž v dubovém provedení,rozvádí blíže zařízení vzorového bytu designérka Hana Škrháková.

Dalšími dispozicemi vzorového bytu jsou dětský pokoj a ložnice, která má přístup na terasu. „Ložnice má v půdorysu výklenek, který nám umožňuje zabudovat vestavěné skříně. Ty jsou až do stropu, prostorné a hluboké. My jsme zvolili skříně bílé s masivní dubovými madly,doplňuje dále Škrháková.

Koupelna je vybavena elegantními bílými obklady a velkoformátovými dlaždicemi. Střídmé linie zde zdůrazňují kombinaci praktičnosti a zároveň stylového provedení. Poslední místností je komora, která může být využita jako další obytný pokoj, pracovna nebo šatna. „Variant, jak si tento pokoj uzpůsobit, je celá řada. Může sloužit jako komora s pračkou a sušičkou, mohou zde být vestavěné šatní skříně nebo může místnost sloužit jako pokoj pro hosty či podobně jako v našem případě pracovna. Záleží na potřebách daného uživatele,dodává Škrháková.

Domácnosti jsou standardně vybavené energetickým smart managementem, který obyvatelům nabízí online přehled o vlastní spotřebě energií, vody či tepla. Prémiové materiály byly kromě samotných bytů využity i ve společných prostorách, které tvoří travertinové obklady a podlahy z teraca. Stylové bydlení doplňují také skleněná zábradlí v oknech nebo keramický obklad bytového domu. Ten se nachází v klidné části Králova Pole s kvalitním dopravním napojením a občanskou vybaveností. Odpočinkovou atmosféru místa doplňuje i zmíněný park s vysázenými stromky, křovinami a popínavými rostlinami.

Místo s bohatou historií

Jak napovídá samotný název, rezidenční dům je postaven na místě někdejšího hospodářského dvora, který náležel k sousednímu klášternímu pivovaru. Ten byl zrekonstruován a v současné době v prostorách sídlí Fakulta informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Významnou historii místa dodnes připomínají rozsáhlé sklepní prostory, které jsou stále v zachovalém stavu. Původně byly propojeny s dnešní budovou VUT a tvořily v rámci kartuziánského kláštera podzemní skladovací prostory.

Zvolenou architektonickou podobou rezidence Starý pivovar proto navázal Atelier RAW na zdejší historii. Zasadit rezidenční dům mezi místní barokní i novodobou architekturu a zároveň vytvořit nadčasové zpracování se povedlo díky přírodním materiálům. Režný fasádní obklad a přírodní travertin ve společných prostorách dlouhodobě zachovávají svou konzistenci, barvu i celkovou kvalitu. Všechny byty mají svůj vlastní balkon či terasu, zatímco z druhé strany domu se nachází pavlač. Jedná se o další symbolický odkaz na historickou podobu domů typickou pro Královo Pole.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..