Developeři

YIT SPUSTILA PRODEJ BYTŮ Z NOVÉHO PROJEKTU AALTO CIBULKA

Developerská společnosti YIT zahájila 1. května prodej více než 200 nízkoenergetických bytů v rámci nového projektu Aalto Cibulka. Ten vznikne v Praze 5 přímo u přírodního parku Košíře – Motol. Nabídku bydlení ve finském stylu doplní také komerční prostory pro drobné obchody a služby. Zahájení výstavby YIT plánuje na podzim 2017 a předpokládané dokončení zhruba do dvou let.

„Aalto Cibulka je jednou z nových akvizic, které se nám v lednu podařilo uzavřít. Již probíhající výstavbu v Hloubětíně, na Smíchově a Zličíně tak rozšiřujeme o další atraktivní lokalitu na pražském rezidenčním trhu,“ uvádí jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák a dodává: „projekt má díky svému umístění obrovský potenciál poskytnout budoucím obyvatelům klidné bydlení v přírodě s výbornou dostupností do centra.“

 

Na místě bývalého brownfieldu vyroste dům ve tvaru vlnovky se sedmi samostatnými vchody. Zahrnuje více než 200 bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech od 29 m2 do 156 m2. Všechny budou disponovat terasami nebo balkony, na jižní straně směřujícími do zalesněné oblasti přírodního parku. Přízemní jednotky budou doplněné o předzahrádky. Severní straně budovy budou u vybraných bytů vévodit celoprosklené balkony podle finského vzoru, ve kterých si rezidenti mohou zřídit útulné zimní zahrady. V nejvyšším patře se počítá s výstavbou penthousů se samostatným odděleným vstupem a rozsáhlými terasami nabízejícími jedinečné výhledy do okolí. Vzhledem k finské tradici a kultuře bude možné ve větších bytech na přání klienta začlenit i saunu.

 

Aalto Cibulka – na vlně finského bydlení

Koncepce stavby je inspirována vlnou / vlnovkou, která se ve finštině řekne „aalto“ a dala tak projektu jméno. Dlouhá zvlněná linie objektu bude ze stran postupně výškově gradovat směrem do středu – z krajních šesti podlaží na středových sedm. Tvar vlnovky připomíná zvlněné břehy finských jezer. Tento prvek se proto promítne do samotného řešení společného venkovního prostranství, jehož dominantou budou finská jezírka a okrasná vodní plocha. Chybět nebude ani relaxační zázemí a komunikace pro pěší lemovaná hustou výsadbou stromů a keřů. Do budoucna developer plánuje v sousedství novostavby i přestavbu původní industriální budovy na převážně bytový dům s atypickými a architektonicky unikátními byty. Přízemí objektu bude vyhrazeno komerčním prostorám pro obchody a služby.

Bytový komplex Aalto Cibulka vznikne v příjemném a tichém prostředí v těsné blízkosti přírodní památky Vidoule a rozsáhlého parku. I z tohoto důvodu společnost YIT projekt koncipuje jako uzavřený areál s naprostým vyloučením automobilové dopravy, která bude svedena výhradně do podzemních garáží. V docházkové vzdálenosti se nachází základní škola a autobusová zastávka. Cesta do centra Smíchova s obchody a službami zabere necelou čtvrthodinu času, stejně tak cesta do nákupní zóny na Zličíně.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..