Kuchyně

Rádce ASKO – NÁBYTEK: Jak se vypořádat s atypickou kuchyní?

Bydlíte v podkroví, máte malé místnosti či různé výklenky a rádi byste si i přes to dopřáli vytouženou novou kuchyni, která perfektně sedne i do vašeho domova? Dnes už to není nepřekonatelná překážka. Nechte si v jednom ze 14 kuchyňských studií ASKO – NÁBYTEK naplánovat kuchyni, která přesně padne do dispozice vaší místnosti. Důmyslně promyšlená kuchyň totiž dokáže využít potenciál na maximum, a to v jakémkoliv prostoru.

Protože je kuchyň obvykle vytíženou místností, ve které trávíme dost času, určitě bychom při plánování měli myslet především na ergonomii. Marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK, Andrea Štěpánová, radí: „Logické uspořádání spotřebičů, pracovních i úložných prostor je v malé kuchyni obzvlášť důležité. Usnadní vám posloupnost prací při vaření i úklidu a minimalizuje zbytečné pohyby.“ V ideálním případě by mycí, varná i úložná část měla být oddělena pracovní plochou.

Pokud i vy řešíte doma problémy s místem, různé šikminy, vikýře, zkosené stropy a další záludnosti, poradíme vám, jak se vypořádat s nejčastějšími nestandardními rysy některých bytů.

Jak vyzrát na podkroví?

Kuchyně umístněné v podkroví jsou většinou velmi krásné a díky střešnímu oknu mívají i dostatek přirozeného světla. „Nejjednodušším řešením pro podkrovní kuchyně je umístit skříňky ke štítové zdi domu. Zešikmení z jedné strany může být vyřešeno třeba otevřenými policemi nebo úpravou horní skříně na míru. Pokud to dispozice bytu umožňuje, osvědčeným řešením je umístění podél příčky rozdělující půdní prostor přímo pod hřebenem střechy.

Atypické řešení pro atypický půdorys

Pod pojmem atypické kuchyně se může skrývat mnoho různých variant. Nejčastěji se jedná o členitost místnosti, v které jsou třeba trámy nebo pravidelné či víceúhelné výklenky. V tomto případě je žádoucí profesionální zaměření místnosti, díky kterému pracovník kuchyňského studia vytipuje krizová místa, pro něž navrhne individuální řešení.

Úzká průchozí kuchyně

Pro úzké prostory, které mnohdy bývají ještě průchozí, jsou nejvhodnější lineární kuchyně. Štěpánová dodává: „V tomto případě hodně záleží na šířce místnosti. Skříně mohou být umístěny podél obou stěn, čímž vznikne plnohodnotná kuchyně s dostatkem pracovního i úložného prostoru. Pokud to ale rozměry nedovolují, poradíme si i s tím a doporučujeme našim zákazníkům lineární kuchyni při jedné stěně.“ Prostor lze rozšířit umístěním polic či mělkých skříní na protilehlou stranu.

Jak postupovat při plánování?

Nejprve je třeba zjistit přesné rozměry dané místnosti, a to včetně případných výklenků či dalších atypických míst. Nezapomeňte si zaměřit také rozvržení inženýrských sítí, které je pro plánování kuchyně klíčové. V ASKO – NÁBYTEK můžete využít služby profesionálního zaměření, kdy montážník přijede přímo k vám domů a potřebné údaje zjistí, vy se tak nemusíte o nic starat.

Dalším krokem je sjednání schůzky v jakémkoliv ze 14 kuchyňských studií, ale využít lze i možnost
on-line plánování. Odborník ve studiu s vámi vše probere, nabídne možná řešení a nakonec vám vyhotoví 3D návrh. Budete už mít konkrétní představu, jak bude vaše kuchyň vypadat. Předem si můžete v konfigurátoru na webu ASKO – NÁBYTEK vyzkoušet různé designy, barvy či provedení nabízených kuchyní. Teprve až bude 3D návrh doladěn k dokonalosti po všech stránkách, směřuje kuchyň do výroby.

Jakmile hotová dorazí do skladu, kontaktují vás pracovníci ASKO – NÁBYTEK a domluví s vámi nejen dopravu, ale i termín profesionální montáže. Pokud se obáváte větší jednorázové investice, můžete využít i možnost prodeje na splátky.

Kuchyně Pura

Kuchyň PURA v bílém vysokém lesku je navržena pro ty, kteří našli zalíbení v minimalismu. Doporučujeme bílou kombinovat s dubem Havana, San Remo nebo různými odstíny šedé až po černou. Dvířka skříní jsou navíc opatřeny bezúchytkovým systémem a zasklívací varianta je pouze jedna – sklo v rámu. Vybírat lze z čirého, matného nebo černého. Na druhou stranu se můžete vyřádit na výběru doplňků, držáků nebo třeba policových dílů.

Kuchyně Cascada

Kuchyně CASCADA se díky moderním prvkům hodí do venkovských sídel i do městského interiéru. Zaujme vzhlednými a praktickými detaily, ať už se jedná o lavici pod oknem nebo o kuchyňský ostrůvek. Je vyrobena z laminátu, který je možné kombinovat se širokou paletou pracovních desek od bílé až po mix dřeva. Korpus lze doladit různými detaily – úchytkami, nikovými skříňkami nebo LED osvětlením. Výsledný design bude stát za to.

Kuchyň Focus

Kuchyně FOCUS s klasickými lakovanými plochami nebo v ultra vysokém lesku se přizpůsobí na míru a díky MDF materiálu jsou velice odolné a snadné na údržbu. Vysoký lesk můžete vybírat z barevných odstínů alpská bílá, bílá, magnolia, písková a minerální šedá. Dvířka je možné kombinovat s korpusy a dekory pracovních desek mnoha variací, od dubu až po oxid, a doplnit je o čiré, matné nebo černé skleněné výplně. Nástěnné skříňky jsou vybaveny moderní technologií skládacího výtahu umožňující úsporu místa. Volitelně mohou být také vybaveny elektromotorickou asistencí Servo-Drive.

Kuchyně Laser

Model LASER je zárukou kvality a odolnosti. Pokud byste se raději vyhnuli prchavým trendům interiérového designu a dáváte přednost nadčasovým a moderním stylům, pak je pro vás tou pravou. Se 6 odstíny dvířek, 43 dekory pracovních desek, 14 různými variantami korpusů, 3 barvami skla, mnoha druhy úchytek a uspořádáním dle vašeho gusta jsou možnosti výběru prakticky nekonečné. Díky variabilitě všech prvků a otevřené koncepci kuchyně dosáhnete maximálního využití jakéhokoliv prostoru.

Kuchyně Speed

Model SPEED chytře a stylově rozdělí prostor vašeho domova. Nová generace XL jednotek poskytuje o 10 % více úložného prostoru a vytvoří u vás doma dokonalou souhru. Můžete vybírat ze 7 barevných provedení, od bílé softmatt po imitaci černého betonu. Dvířka jsou potažena oboustrannou vrstvou melaninové pryskyřice s obvodovou polymerovou stupňovitou hranou, které zaručují vysokou odolnost. Vybírat můžete z barevných korpusů a až ze 43 dekorů pracovních desek. Široký výběr naleznete také mezi úchytkami, policovými díly s LED osvětlením nebo spotřebiči.

Kuchyň Flash

U modelu FLASH jde design a vysoký komfort ruku v ruce. Čisté linie, vynikající materiály a jasně strukturovaná architektura jsou charakteristickými znaky této kuchyně. Dvířka jsou potažena UV lakovanou PET folií ve vysokém lesku. Největším lákadlem tohoto materiálu je velmi dobrý poměr designu, užitné hodnoty a ceny. Můžete zvolit, zda bude kuchyň lineární nebo rohová, se standardními nebo XL skříňkami, s úchytkami nebo bezúchytkovým systémem. Nabízíme vám 4 barevná provedení ve vysokém lesku, od alpské bílé po hedvábně šedou.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..