Koupelny

Koupelna moderní, a přitom nadčasová? Vsaďte na šedou barvu!

Vybíráte barvy pro novou koupelnu a rádi byste, aby odpovídala současným trendům, a přitom se příliš brzy neokoukala? Zvolte šedou! Ta zajistí koupelně moderní vzhled, který hned tak nezestárne, a zároveň univerzálnost, díky které ji můžete proměňovat podle nálady.


Novinkou letošního roku je série Form Plus
Fotografie: RAKO

Není třeba se obávat, že by šedá koupelna působila nudně a postrádala osobitost, stačí si pohrát s interiérovými doplňky. Bílé textilní a drobné interiérové prvky šedou koupelnu rozsvítí a podtrhnou čistotu prostoru, energii místnosti dodá kombinace s červenou, punc luxusu spojení s nerezovými nebo třeba zlatými prvky, romantický náboj zase propojení s jemnými pastely. Pokud šedou koupelnu vybavíte dřevěnými nábytkem a doplňky, dodáte jí na přirozenosti. A dalo by se pokračovat, šedý základ je přitom stále týž. Výměna doplňků je rychlejší a nesrovnatelně levnější cesta k novému vzhledu, než pokud byste měnili obklady a dlažbu. Univerzální koupelnu snadno přizpůsobíte aktuální náladě nebo třeba ročnímu období, ale také konkrétnímu uživateli, což je praktické např. v nájemním bytě.

Volbě barevnosti interiérových doplňků ovšem předchází volba obkladů a dlažeb. Byť jste se rozhodli pro šedou barvu, máte obrovský prostor pro kreativitu. Pohrát si totiž můžete zejména s kombinací různých formátů obkladaček a dlaždic. Pokud jde o rozměry, nabídka se stále rozšiřuje. Značka RAKO v rámci jedné série nabízí hned několik různých formátů, čtvercových i obdélníkových, od 5 x 5 cm až po 60 x 120 cm. Praktickou součástí jednotlivých keramických sérií je mozaika, kterou oživíte větší plochy nebo obložíte oblé části například na boku vany. Možnosti originálního spojení jsou tak bez nadsázky téměř nekonečné.

Velmi efektivně lze kombinovat také lesklé a matné povrchy, povrchy s reliéfy nebo drobnými vzory, stejně jako rozličné odstíny šedé barvy a v případě keramických obkladů a dlažeb také různé typy materiálů – v nabídce jsou věrné imitace kamene, betonu, opotřebené dlažby apod. Konečně pohrát si můžete také s barevností spár. Barevné spárovací hmoty jsou součástí nabídky stavební chemie značky RAKO, a i když se odstín spáry může zdát jako zanedbatelný detail, plochu a s ní celý prostor dokáže výrazně proměnit.

5 x RAKO TIP

Série FORM PLUS

Elegantní a nadčasová série FORM PLUS ozvláštní interiér koupelny hladkým matným povrchem s decentní texturou lesklého tisku. K dispozici je ve třech odstínech šedé a ve formátu 20 x 40 a 20 x 60 cm. Se základními prvky série se skvěle doplňuje reliéfní vlnitý dekor nebo mozaiková dekorace s jemným reliéfním povrchem. www.rako.cz.

Série PORFIDO

Hlavní předností rektifikovaných dlaždic PORFIDO je široká formátová i barevná škála. Designéři se při jejím navrhování inspirovali klasickým teracem, pro jehož povrch je charakteristický kontrast lesklých a matných zrn a granulí. Série PORFIDO je opatřena novým povrchem ABS. Tento hladký matný povrch je vynikající z hlediska čistitelnosti a údržby při zachování maximální bezpečnosti – vykazuje protiskluznost R10/B. Série tak najde využití jak v soukromých, tak veřejných interiérech. www.rako.cz.

Série CEMENTO

Betonový vzhled je velmi populární, nejedná se však o žádný pomíjivý trend, oblibě se těší nepřetržitě několik let. Na tom staví i série CEMENTO, která imituje betonovou stěrku a je dostupná ve formátu 30 x 60 a 60 x 60 cm i jako mozaika 5 x 5 cm, to vše v několika odstínech šedé. Dlaždice CEMENTO zaujmou také užitnými vlastnostmi. S protiskluzností R9 i R10/B obstojí v interiéru i v náročných podmínkách ve venkovním prostředí, např. v okolí bazénů, na terasách apod. www.rako.cz.

Série BETONICO

Surovou krásu podkladového betonu vnesou do interiéru keramické slinuté dlaždice ze série BETONICO. K dispozici je obkládačka 30 x 60 cm a pět formátů dlaždic včetně nového rozměru 60 x 120 cm, to vše v neutrální barvách – kromě šedé také v černé, bílé a dvou odstínech béžové. Základní prvky lze kombinovat s dekoracemi s decentním patchworkovým vzorem. Ornamentální obkládačka či mozaika je k dispozici ve formátu 10 x 10 nebo 5 x 5 cm. I série BETONICO disponuje moderním, praktickým a zároveň bezpečným povrchem ABS. www.rako.cz.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..