Stavební materiály

Soused fouká? Inspirujte se a aplikujte foukanou izolaci taky!

S příchodem jara lidé čím dál častěji rekonstruují a vylepšují rodinné bydlení. Pro izolaci mezi trámy stropu si získaly oblibu foukané izolace.

Možná jste zaznamenali, že se u sousedů na den objevil montážník s hadicí a za chodu domácnosti jim zateplil půdu. Rychle, čistě a bez zbytečného odpadu – přesně tak se totiž zavádí foukaná vata. „Jde o moderní a ekologický způsob zateplení rodinného nebo třeba panelového domu. Neexistuje místo, které by minerální vatou nešlo izolovat. Je to způsob efektivní a vlastně i efektní, protože celý proces vypadá, jako když prostor zasněžujete,“ vysvětluje Štěpán Lášek, aplikační manažer společnosti Knauf Insulation.

Ten zároveň upozorňuje, že je potřeba umět izolaci nafoukat ve správné objemové hmotnosti udávané výrobcem materiálu, aby byla stálá a časem nesesedala. Důležité je také správné izolování slabých míst, například rohů u obvodového zdiva, prostorů kolem střešních oken, pokud se jedná o izolaci střechy, atd. „Kdo se rozhodne pro zateplení, investuje do budoucna, protože si tak zajistí příjemné klima v domě a současně ušetří za zbytečné výdaje spojené s únikem tepla,“ dodává Lášek.

Výhodou aplikace minerální vaty foukáním je, že se dostane všude, kam dosáhne hadice. Prakticky tak neexistuje místo, které by s ní nešlo izolovat. Záleží vždy na velikosti stavby a konstrukci, většinu domů je ale možné zateplit prakticky za jediný den. Kromě přesnosti a rychlosti realizace oceňují koncoví uživatelé také to, že izolace tlumí hluk a je odolná proti vlhku. Poskytuje tedy zdravější a komfortnější bydlení.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..