Stavební materiály

„Třicítkové“ formáty pro nadčasové bydlení

Vytvořit prostor nadčasový, a přitom výjimečný, umožňují slinuté glazované dlaždice čtvercových formátů 30 x 30 cm a 33 x 33 cm. Jako podlahová krytina poskytnou dobrý základ modernímu i klasickému interiéru, při obložení stěn stejným materiálem odpadá dolaďování dlažby k obkladu a obráceně. Díky svým vlastnostem, především mrazuvzdornosti a protiskluznosti, jsou ideálním řešením pro podlahu zahradních domků, balkonů a teras. Příznivá cena jim zase „otvírá dveře“ technických místností, prádelen či (vinných) sklepů. V nabídce značky RAKO „třicítkové formáty“ dlaždic nechybí, najdete je například v sériích Como, Via, Rock, Unistone nebo Pebbles.

Podlaha – základ interiéru

Univerzální a funkční dlaždice menších formátů opticky spojí do jednoho celku podlahy celého bytu, koupelnu i kuchyni. Matné slinuté glazované dlaždice s výraznými reliéfy v neutrálních odstínech jsou elegantním, ale především vysoce funkčním základem moderního i klasického interiéru. Samozřejmostí sérií, jako je Como, Via, Rock nebo Unistone, jsou funkční tvarovky jako schodovky a sokly. Výborné vlastnosti pak dělají z těchto dlaždic řešení, které se hodí takřka kamkoli. Zároveň jde o obkladový materiál v nižší cenové hladině, což oceníte při použití v technických místnostech, prádelnách, sklepích či chodbách a dalších obdobných prostorech.

Tip na sérii

Série Via v sobě kombinuje romantiku starých opotřebených podlah s barevností pálených cihel typických pro venkovská sídla. Povrch dlaždic ve čtyřech barvách (světle béžová, šedá, hnědá a cihlově červená) má autentické škrábance a nedokonalosti, které spolu s výrazným reliéfem navozují pocit zdánlivé „nedokonalosti“ ručně vyráběného cotta. Podlaha působí, jako by na místě byla odjakživa. Dlaždice Via jsou v prodeji v „třicítkovém“ rozměru 30 x 30 cm, pro „oživení“ jsou určeny dekorace – šestihrany a mozaika. Více na www.rako.cz, doporučená cena dlaždic 30 x 30 cm 482 Kč /m2.

Stěny – Když si stěna s podlahou rozumí

Keramické slinuté glazované dlaždice jsou univerzálním materiálem, který se hodí jak na podlahy, tak na stěny. Při obložení obojího stejným materiálem odpadá dolaďování dlažby k obkladu a obráceně. Obložením větších ploch na podlaze i stěnách koupelny „třicítkovými formáty“ sice nic nezkazíte, ale vyplatí se je něčím oživit. Dlaždice mohou ideálně ladit s obkladem v bílé nebo světlé barevné variantě (například série Como, Rock), případně zkombinujte dva odstíny téže série (například Rock, Unistone) či využijte dekorací, jako jsou mozaiky, šestihrany či řezané dekorace.

Tip na sérii

Dlaždice série Como díky autentickému vzhledu na první pohled působí jako zvětralý kámen, u kterého Vám neunikne lávový reliéf. Série Como umožňuje vzájemné kombinování základního formátu 33 x 33 cm, mozaiky a řezané dekorace na síti. Rozdělením dekoru na dvě poloviny lze vytvořit zajímavou borduru. V koupelně bude dlaždice Como ideálně ladit s formátem obkládačky 20 x 40 cm v bílé nebo světlé barevné variantě. Více na www.rako.cz, doporučená cena dlaždic 33 x 33 cm 419 Kč/m2.

Exteriér – Propojení opticky nafoukne dům či byt

Není příjemné otevřít dveře a nepoznat kde končí „uvnitř“ a začíná „venku“? Tímto krokem jako byste svůj dům nebo byt nafoukli. Přitom stačí vybrat pro interiér i terasu, balkon, případně zahradní domek či pergolu stejnou podlahovou krytinu. Pro exteriér se hodí světlé odstíny dlaždic, které jsou oproti tmavým barvám méně tepelně namáhány, a zároveň menší formát. Velmi moderně působí balkon s dlaždicemi ze sérií Rock nebo Unistone v univerzálních přírodních matných barvách. Pro stylové terasy chat a chalup je ideální volbou dlaždice série Pebbles imitující kamínkovou mozaiku.

Tip na sérii

Univerzální a funkční jsou slinuté glazované dlaždice ze série Rock, které vypadají vždy perfektně, jak v interiéru i v exteriéru. Rock zakoupíte ve formátu 30 x 30 cm a v přírodních matných barvách. Více o dalších formátech a variantách obkladových prvků série na www.rako.cz, doporučená cena dlaždic 30 x 30 cm 377 Kč/m2.

Podlahová série Unistone skrývá glazované slinuté dlaždice formátu 33 x 33 cm s optikou přírodního kamene. Obkladové prvky s matným vzhledem jsou mrazuvzdorné a disponují protiskluzností R10/A, takže se výborně hodí i pro exteriér. Více o dalších formátech a variantách obkladových prvků série na www.rako.cz, doporučená cena dlaždic 33 x 33 cm 419 Kč/m2.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..