Zahrada

V srpnu je čas na poslední zástřih živého plotu, třeba s nůžkami Fieldmann

Rychle rostoucí živé ploty z ptačího zobu, dřišťálu, zlatice a jiných dřevin potřebují v srpnu poslední zástřih. Zejména ptačí zob, ale třeba také habr, výrazně obrážejí i po letním střihu, který se provádí v červnu či začátkem července. Druhý letní řez pomůže zachovat obzvlášť přesný tvar plotu. Využít k němu můžete nové modely plotostřihů Fieldmann. Více na www.fieldmann.cz.

Druhý letní řez živých plotů je třeba provést nejpozději v srpnu, výhonky tak stihnou před zimou vyzrát. Zastříhněte ale především nové výhony. Možný je i hlubší řez, který nutí rostliny k rozvětvování, plot pak zůstává kompaktní a hustý. Jestliže je ale řez příliš hluboký, mohou vzniknout holá místa, která jsou nevzhledná a patrná přestanou být až na jaře. Jestliže jste některé části plotu při prvním řezu vynechali, třeba kvůli hnízdícím ptákům, je čas to napravit. Kosi, zvonci nebo pěnice, kteří v živých plotech hnízdí, opouštějí svá hnízda nejdéle v červenci. Pro úpravu živého plotu můžete vybírat z novinek i stávajících výrobků Fieldmann, například:

I se silnějšími dřevinami, až 20 mm, si poradí elektrické nůžky FZN 2505-E

Díky automatickému chodu elektrických nůžek odpadá pracné ruční zastřihávání plotu. Model FZN 2505-E je navíc tak lehký, jen 2,6 kg, práce s ním je velmi komfortní. Elektrické plotové nůžky Fieldmann FZN 2505-E disponují výkonem 600 W a větším rozestupem nožů, takže zvládnou i silnější dřeviny, až do 20 mm. Nůžky jsou vybavené lištou délky 550 mm, lze s nimi tedy upravit najednou větší plochu do dokonalé roviny. Otočná rukojeť (4 pozice) a nastavitelný úhel střihu zajistí flexibilní a pohodlné zastřižení velkých svislých ploch živých plotů, hůře dostupných míst i tvarování okrasných keřů. Nůžky jsou vybaveny systémem bezpečnostních spínačů.  

Doporučená akční MO cena 1299 Kč, více na www.fieldmann.cz.

S modelem FZN 70205-0 máte krásný plot i tam, kde není zásuvka

Nezávislost na elektrické zásuvce, ale také výborná ovladatelnost, nízká hmotnost a tichý provoz jsou hlavními výhodami akumulátorových nůžek Fieldmann FZN 70205-0. Při práci s těmito novými nůžkami neobtěžuje přívodní kabel, ale přitom se nemusíme smiřovat s nižším výkonem. To je možné díky plnému využití síly 1 x 20V akumulátoru ve spojení s elektronickou řídící jednotkou. Nůžky FZN 70205-0 totiž náleží do nové řady AKU FAST POWER 20V, jejímž srdcem je moderní lithium-iontová baterie kompatibilní pro všech 13 různých nástrojů z řady. Řada nabízí možnost výběru ze dvou variant baterií (2Ah nebo 4 Ah). Se střihací lištou délky 51 cm dosáhne i méně zkušený zahrádkář snadno roviny, zároveň však nůžky nejsou příliš těžké. Lišta je ideální zejména pro zástřih živých plotů, ale hodí se i pro střih keřů a stromků. Rozestup nožů na liště umožňuje střih větví do průměru až 16 mm. Baterie a nabíječka nejsou součástí balení nůžek, koupíte je zvlášť.

Doporučená akční MO cena: 1 099 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Štafle s AKU teleskopickými plotovými nůžkami nepotřebujete

Obavy z lezení do výšek pomohou rozptýlit akumulátorové teleskopické plotové nůžky Fieldmann FZN 70405-0. Snadno dosáhnou do výšky, zatímco vy budete bezpečně stát na zemi. Jsou součástí nové řady AKU FAST POWER 20V, jejíž základ tvoří moderní lithium-iontová baterie kompatibilní pro všech 13 různých nástrojů z řady. Teleskopické nůžky Fieldmann FZN 70405-0 dosahují velmi dobrého výkonu díky plnému využití síly jednoho 20V akumulátoru ve spojení s elektronickou řídící jednotkou, délkou střihu 420 mm a 16mm zubovou mezerou. Řídicí jednotka zajistí efektivní využité celé kapacity Li-Ion baterie. V rámci řady máte možnost výběru ze dvou variant baterií (2Ah nebo 4 Ah). Teleskopická rukojeť nůžek vám na výšce přidá 70 cm. Díky možnosti nastavení úhlu střižné hlavy dosáhnete i na méně přístupné části plotu. Baterie a nabíječka nejsou součástí balení nůžek, koupíte je zvlášť. Doporučená akční MO cena 1 799 Kč, více na www.fieldmann.cz.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..