Zahrada

Vyberte si židli na relax, do práce nebo na zahradu

Každý den doma i v práci prosedíme několik hodin. Židle je tak neodmyslitelnou součástí našeho života. Nejenže by měla být pohodlná a pokud možno co nejodolnější, zároveň by měla lahodit oku. Internetový obchod DesignBuy.cz proto přináší výběr originálních židlí i nejžhavějších novinek. Navíc každá z nich má využití nejen v kanceláři a kuchyni, ale i na zahradě či terase. A jelikož se blíží jaro, neváhejte a vezměte svoji židli vyvěrat!

Značka Kartell je spojena nejen s nábytkem univerzálního využití, ale zejména pak proslula kvalitními materiály vhodnými i na venkovní použití. Nejinak je tomu u židle Masters, kterou navrhl Philippe Starck a Eugeni Quitllet. Tvarem se inspirovali třemi dnes již ikonickými židlemi od svých designerkých předchůdců.  V tvaru opěráku a podpěrek se promítají tvary židle Series 7 od Arne Jacobsena, židle Tulip od Eero Saarinena a židle Eiffel od Charlese Eamese. Siluety těchto židlí Starck propletl do sebe a vytvořil efektní spletenec postavený na silných nohách. Tento moderní kousek může sloužit jako jídelní židle, ale najde i své venkovní použití. Vyráběna je v šesti barvách vždy jen v matném provedení. Židle Masters od Kartellu prodává www.designbuy.cz za 5 060 Kč v šesti různých barvách.

zidle Masters
židle Masters

Organického vzhledu bylo dopřáno židli Vegetal, kterou pro Vitru navrhli designéři Ronan a Erwan Bouroullec. Jak je patrné, inspirací jim byla sama příroda. Bujná vegetace byla v tomto případě nahrazena pevnou a odolnou polyamidovou vlákninou a za pomocí technologie vstřikování plastu byla vytvořena ikonická židle pro interiérové i exteriérové použití. Pohodlná a lehká židle Vegetal je stoprocentně recyklovatelná a stohovatelná až do pěti kusů. Vyráběna je v šesti celobarevných provedeních s matným povrchem. Vegetal prodává za 11 014 Kč www.designbuy.cz.

zidle Vegetal
židle Vegetal

Lehké, stohovatelné, pohodlné, moderní a plné barev. Takové jsou židle Easy Chair od Jerzsy Seymoura pro značku Magis. Díky snadné manipulaci a odolnému materiálu vám židle Easy Chair mohou probarvit zahradu či veřejné prostory. K dispozici v mnoha veselých barvách. Easy chair prodává www.designbuy.cz za 2 541 Kč.

easy_chair
židle Easy chair

Je-li libo spíše dynamické sezení, protože při jídle či při práci se neustále vrtíte a máte tendenci se spíše naklánět dopředu a dozadu? Tak právě pro vás je tu Tip Ton opět od Vitry. Její nevšednost je dána skosením svých propojených nohou, které tak umožňují dva druhy sezení, které je však vždy rovné. Proto můžete být klasicky opřeni nebo nakloněni dopředu, čímž je díky vzpřímení zajištěn lepší krevní oběh. Židle je vyrobena z polyethylenu z jediného kusu, extrémně odolná, plně recyklovatelná. Tip Ton je ideální k jídelnímu stolu, jako domácí kancelářské řešení, do restaurací, či na zahradní posezení. Tip Ton je možné vybírat z osmi různých barev, které za 6 422 Kč prodává www.designbuy.cz.

zidle Tip_Ton
židle Tip Ton

Malá, lehká, skladací,  le přitom pořád elegantní. Tak taková je židle Folding Air-Chair s područkami, navržená designérem Jasper Morrisonem pro značku Magis. Židle je snadno a dobře skládací, vhodná je tudíž i na cesty. Díky svému odolnému materiálu a provedení, kdy výřezy v židli nechávají vodu stékat ze sedadla, je vhodná pro venkovní užití. Vzít si ji tak můžete třeba karavanem na rybaření. Folding Air-Chair nabízí www.designbuy.cz ve čtyřech barvách za 3 456 Kč.

folding_air_chair
židle Folding Air-Chair

Tak trochu neviditelná židle? Přesně taková je Victoria Ghost a jak jinak než z čirého plastu, protože ji vyrábí Kartell. I tento nadčasový kus navrhoval francouzský designer Philip Starck. Pevná, tvarově stálá židle je vyrobena z vysoce kvalitního polykarbonátu bez spojů jednotlivých částí procesem vstřikování do formy. Materiál je odolný proti škrábancům, dešti i povětrnostním vlivům, proto je židle vhodná i jako venkovní sedací nábytek. Mimo to vhodně doplní nejen moderní, ale i rustikální interiér. Židli Victoria Ghost rovněž prodává www.designbuy.cz a to za 5 490 Kč.

VictoriaGhost
židle Victoria Ghost
1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..