Zahrada

Zahradní vysavač Fieldmann: Kupu listí spolkne za pár sekund

Máte-li větší zahradu a na ní několik středních i velkých stromů, můžete se na podzim dočkat nadílky až deseti metrů krychlových listí. Jen jeho shrabání by byla náročná sportovní disciplína. Zahradní vysavač takovou kupu zpracuje bleskurychle. Přesněji řečeno, elektrický vysavač Fieldmann FZF 4050-E ji spolyká dokonce do jedné minuty, nabízí totiž výkon sání až 16 m3/min. Stačí jen vysypávat nadrcené listí ze sběrného vaku na kompost, jakmile se naplní. Nebo jej rovnou nafoukat na jednu hromadu. Kromě elektrického kombinovaného modelu nabízí značka Fieldmann také akumulátorový fukar, anebo benzínový model, který fouká i vysává. Podle toho, co právě potřebujete.  

Uvažujete o pořízení pomocníka na listí? „Při výběru se orientujte hlavně podle své zahrady, její velikosti, členitosti, bohatosti nadílky spadaného listí,“ radí Ivo Žirovnický, zástupce značky Fieldmann a dodává: „Důležité je také to, zda je dostupná elektrická zásuvka.“

Elektrické stroje vynikají lehkostí a tichým chodem, i neomezeným zdrojem energie. Není potřeba doplňovat palivo ani dobíjet baterii. Naproti tomu vás bude vždy omezovat kabel. Řešením do menších zahrad je akumulátorový model, vhodný i pro členitější plochy. Práce s ním je však limitována výdrží baterie a zpravidla o něco nižším výkonem. Ten pak ztěžuje práci s vlhkým listím. Naopak vysoký výkon nabídne benzínový zahradní vysavač a fukar, pro nějž vlhké listí, větvičky či kousky kůry nejsou žádný problém. Hodí se hlavně pro rozsáhlé zahrady, kde nevadí ani vyšší hlučnost.

Podle funkce pak můžete zvolit buď zahradní fukar, nebo zahradní vysavač, případně kombinovaný model. Jak už název napovídá, zahradní fukar, např. Fieldmann FZF 70605-0, nafouká spadané listí proudem vzduchu na jednu hromadu. Fukar se hodí na zahrady, kde bývá nadílka listí bohatá, ale také k čištění okapů, případně odklizení čerstvého sněhu z chodníčku. Naproti tomu zahradní vysavač listí shromáždí do sběrného vaku, který pak už jen vysypáváte na kompost. Pro toho, kdo využije obě funkce, se hodí kombinované modely, např. benzínový model Fieldmann FZF 6025-B nebo elektrický vysavač/fukar Fieldmann FZF 4050-E.

Zahradní fukar: Sfoukne na hromadu listí i čerstvě napadaný sníh

Akumulátorový fukar během chvilky odfoukne spadané listí i větvičky tam, kam je potřeba. Díky využití síly 20V baterie můžete pracovat i v místě, kde není elektrická zásuvka, třeba na chodníku před domem nebo v zadní části zahrady. Fukar se uplatní i ve chvíli, kdy chcete z chodníčku odfouknout zbytky trávy po sečení nebo když v zimě z téhož chodníku potřebujete odklidit čerstvě napadaný sníh. Řada AKU FAST POWER nabízí volbu mezi akumulátory o kapacitách 2 Ah/4 Ah, které jsou kompatibilní do všech výrobků společnosti FIELDMANN řady FAST POWER 20V. 

Doporučená MO cena je 1.199 Kč (bez baterie a nabíječky). Více na Akumulátorový fukar | FZF 70605-0 | Fieldmann.

Vysoký výkon benzínového fukaru si poradí i s vlhkým listím

Vysát listí ve vzdáleném koutě zahrady nebo v ovocném sadu by mohlo znamenat natáhnout několik desítek metrů elektrických kabelů pro zahradní vysavač, případně tam rovnou vyrazit s hráběmi. Naštěstí existuje benzínový vysavač a fukar na listí, Fieldmann FZF 6025-B, který si díky dostatečnému výkonu snadno poradí nejen se suchým, ale i s vlhkým listím, větvičkami, kousky kůry. Jde o kombinovaný model 3 v 1, který se přizpůsobí situaci: Když je listí hodně, rychlostí vzduchu až 150 km/h je nafouká třeba do rohu zahrady. Roztroušené listí a drobnější nečistoty hravě vysaje do sběrného vaku a vy je už jen vysypete na kompost. To ale nebude příliš často, benzínový vysavač a fukar Fieldmann FZF 6025-B má i funkci drcení. Drtič, který je součástí stroje, zpracuje listí na malé kousky, čímž se intervaly mezi vyprazdňováním sběrného vaku o objemu 40 litrů prodlouží až desetinásobně. Rozdrcené listí se navíc snadněji rozkládá v kompostu.

Doporučená MO cena zahradního fukaru a vysavače Fieldmann FZF 6025-B je 2.599 Kč. Více na Zahradní vysavač | FZF 6205-B | Fieldmann.

Nadrcené listí se snadno rozloží na kompostu

Zahradní vysavač Fieldmann FZF 4050-E s příkonem 3000 W sfoukne spadané listí na jednu hromadu proudem vzduchu o rychlosti 240 km/h nebo jej jednoduše shromáždí do sběrného vaku. K tomu mu dobře slouží sací výkon až 16 m3/min. Kromě funkce foukání a vysávání má také funkci drcení. Díky drtiči se objem listí patnáctinásobně zmenší, takže trvá déle, než se sběrný vak o objemu 45 litrů zaplní. Drť se pak na kompostu rychleji rozkládá. Mezi funkcí vysavače a fukaru snadno přepínáte jednou páčkou. Kromě toho máte možnost plynulé regulace výkonu. Součástí balení je nastavitelný ramenní popruh pro pohodlnější ovládání, komfort zvyšuje i opěrné kolečko na hubici vysavače.  

Doporučená MO cena zahradního vysavače Fieldmann FZF 4050-E je 1.599 Kč. Více na: Zahradní vysavač | FZF 4050-E | Fieldmann.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..