Podlaha, která odolá zátěži vašich ratolestí i domácích mazlíčků

Základem pro vytvoření útulného interiéru je vhodně zvolená podlaha, jež odolá veškerým negativním vlivům, které by mohly její dokonalý povrch narušit.  Ať už tedy řešíte volbu podlahy, která je rezistentní vůči zátěži domácích mazlíčků, či by měla tvořit ideální prostor pro malé ratolesti, její povrch by se měl vyznačovat jednou zásadní vlastností – vysokou odolností. Samotná podstata a krása vzoru totiž vynikne pouze pokud je její povrch bezchybný.

Hřejivé a útulné podlahy do dětského pokoje

Výběr ideální podlahy do dětského pokoje není jednoduchý. Podlaha vhodná do tohoto typu místnosti by se měla vyznačovat několika parametry. Jedním z nich je hřejivost. Vinylové podlahy jsou nejen útulné, ale také příjemně měkké na došlap – ideální pro bosé dětské nožky a kolena. Navíc je vinylová podlaha tichá, tudíž se nemusíte obávat, že spící dítě vzbudíte.

Teplé a měkké jsou i dřevěné podlahy, které nezatěžují záda a klouby. Navíc neshromažďují prach či alergeny a jsou tak vhodné pro astmatiky a alergiky. Dřevěná podlaha je však vhodná především do místností, kde její povrch nepřijde do kontaktu s vlhkostí a vodou. V případě výběru dřevěné krytiny je třeba dbát na to, aby její povrch méně podléhal mechanickému poškození. Vhodné tedy je vybírat z tvrdších dřevin, jako je dub, buk či exotické dřevo.

Laminátové podlahy jsou oproti dřevu hlučnější a chladnější. Tento nedostatek však lze lehce vyřešit podlahovým vytápěním.

Vysoká odolnost proti vlhkosti

Mezi členy rodiny řadíme i své domácí mazlíčky. I v jejich případě je výběr správné podlahy zásadní a je vhodné i jim vybavení interiéru uzpůsobit. Nejčastější hrozbou, která podlaze ze strany domácího mazlíčka hrozí, je mechanické poškození jejího povrchu drápky. Krytina by tak měla odolávat zejména těmto zátěžovým faktorům. Méně kvalitní povrch může být trvale poškozen i loužičkami a exkrementy, které po sobě domácí mazlíčci zanechávají.

Šance, že podlaha v dětském pokoji, či v přítomnosti domácího mazlíčka zůstane suchá, je tedy velmi nízká. Starosti vám ušetří vhodně zvolená podlaha odolná vůči vlhkosti. Ideální jsou laminátové podlahy Quick-Step z řady Majestic a Impressive, které jsou ošetřeny speciální voděvzdornou vrstvou HydroSeal a nabízejí také optimální ochranu proti mechanickému poškození. Povrch laminátové podlahy je však oproti ostatním povrchům lesklý a kluzký, tudíž pro domácí mazlíčky představuje vyšší pohybovou zátěž.

Vinylové podlahy se vyznačují zcela uzavřeným povrchem, díky němuž nepropouští žádné tekutiny ani nečistoty. Zároveň se tak podlahy snadno udržují. Díky své odolné povrchové vrstvě se podlahy Livyn hodí do intenzivně využívaných prostor a jejich extrémní pevnost zaručuje unikátní zámkový systém Uniclic Multifit. Vinylové podlahy vás zároveň překvapí svou tichostí a schopností absorbovat hluk.

Unikátní díky patentované technologii

Laminátové, dřevěné a vinylové podlahy Quick-Step jsou opatřeny ochrannými vrstvami ScratchGuard a StainGuard, které ochrání podlahu před těžkými zkouškami. Skvrny a  škrábance na vaší podlaze budou minulostí a jejímu povrchu tak bude zajištěn reprezentativní stav.

Leave a Comment