Podlaha, která vydrží i náročné podmínky

Tlak podpatků, tíha nábytku, rozlité pití či drobné nečistoty. To vše jsou faktory, které mohou narušit původní efekt podlahové krytiny. Nelze opomenout ani vliv dětí a domácích mazlíčků. Samotná podstata a krása vzoru přitom vynikne pouze tehdy, pokud je povrch bezchybný.

Ochraňte vaši podlahu před tvrdými zkouškami. Laminátové, dřevěné a vinylové podlahy Quick-Step jsou opatřeny různými ochrannými vrstvami. Navíc díky patentové technologii ochrany proti mechanickému poškození a skvrnám Scratch Guard a Stain Guard budou skvrny a škrábance minulostí.

Laminát odolnost je jeho druhé jméno

K předním výhodám laminátu patří jeho vysoká odolnost proti poškrábání a nárazům. I proto jsou laminátové podlahy dodávány s dlouhodobou zárukou až 25 let. Vynikají svou trvanlivostí, jsou žáruvzdorné a antistatické. Při jejich užívání se však doporučuje zvýšená pozornost při manipulaci s vodou, jelikož materiál disponuje vyšší citlivostí na vlhkost. To však neplatí v případě laminátových podlah Quick-Step, které jsou opatřeny voděvzdornou vrstvou HydroSeal.

Jedná se o inovativní řady voděodolných laminátových krytin Majestic a Impressive, které se vzhledem ke svým funkčním parametrům těší velké oblibě,“ dodává Daniel Čabrada, obchodní manažer značky Quick-Step.

Vinyl – kvalita a trvanlivost

Současným trendem jsou vinylové podlahy. Jejich výhodou je schopnost vzít na sebe věrnou podobu dřeva či kamene. Dále oceníte odolnost vůči poškození a voděvzdornost. Navíc se vyznačují dobrou tepelnou vodivostí, jsou tedy vhodné pro podlahové vytápění.

Kolekce Livyn značky Quick-Step přináší novou generaci luxusního vinylu. „Jedná se o  kvalitní syntetickou krytinu, která splňuje nároky jak na estetiku, tak i užitnost. Díky odolné povrchové vrstvě se podlahy Livyn hodí do intenzivně využívaných prostor a jejich extrémní pevnost zaručuje unikátní zámkový systém Uniclic Multifit,” uvádí Daniel Čabrada.

Dřevo – velikán mezi přírodními materiály

Každý typ dřeva se v případě podlah odlišuje svým vzhledem, tvrdostí a schopností absorbovat vlhkost. Díky inovativní povrchové úpravě některých dřevěných kolekcí značky Quick-Step se již není třeba obávat deformace prken vlivem vlhkosti.

Nevýhodou určitých dřevěných krytin je měkkost, díky které jsou náchylnější k opotřebení. Lze je však i několikrát obrousit a tím obnovit původní efekt. Odolnost můžeme zlepšit impregnací nebo speciálními přípravky proti plísním. Případně podlahu ošetřit olejem, voskem nebo lakem. Mezi hlavní pozitiva se pak řadí tepelná a zvuková izolace, proto je vhodná do všech místností.

1 Comment

    Leave a Comment