Zahrada

Čas investovat do nového grilu?

Teplejší počasí máme konečně tady a s ním čas zahájit grilovací sezónu. Nejlepší způsob, jak ji odstartovat, je pozvat přátele či rodinu na hostinu. Ještě před tím to bude chtít zkontrolovat gril, zdali je připravený na grilování, nebo už spíš do důchodu. Pokud zjistíte, že je čas investovat do nového grilu, může se u vás nově zabydlet některý z nových modelů grilů od značky Fieldmann.  

Na grilu můžete připravit širokou škálu skvělých jídel, od snídaně až po večeři a všechno mezi tím. Ale není grilování jako grilování. Při nákupu grilu je prvním rozhodnutím typ paliva, protože grily na plyn, dřevěné uhlí, nebo elektřinu fungují odlišně a dosahují také různých chutí připravovaných pokrmů.

PLYNOVÝ

Plynové grily Fieldmann dokáží vyvinout opravdu vysoký žár, což bude vyhovovat vašim steakům nebo třeba kotletám. Obvykle disponují více hořáky pro tzv. zónové vaření, můžete tedy najednou chystat různé pokrmy při odlišných teplotách nebo lze surovinu nejprve prudce opéci a pak dopékat při nižší teplotě. Litinové rošty jsou skvěle absorbují teplo a pak jej rovnoměrně vydávají. S plynovými grily můžete začít grilovat prakticky okamžitě. Obsluha plynového grilu je snadná, díky možnosti regulace máte teplotu, a tím pádem i výkon grilu, dokonale pod kontrolou.

Do grilu Fieldmann FZG 3018 vidíte bez otvírání víka

Výkonný gril Fieldmann FZG 3018 je osazen čtyřmi hlavními hořáky a jedním hořákem bočním. Hořáky zapálíte samostatně pomocí ovládacích tlačítek na nerezovém panelu. Model zaujme víkem, které je částečně prosklené, takže do grilu vidíte i bez otvírání víka.

Víko s integrovaným teploměrem ukrývá prostornou grilovací plochu, která se skládá ze dvou třetin z robustního litinového roštu a z jedné třetiny z litinové desky. Na bočním hořáku připravíte během grilování zeleninu, přílohy, případně omáčky. Pokud boční hořák právě nevyužíváte, uzavřením víka získáte navíc odkládací nebo pracovní plochu. Čtveřice koleček pro snadnější manipulaci je opatřena i brzdami. Gril je dodáván včetně redukčního ventilu a hadice. Doporučená akční MO cena 9.999 Kč. Více na Plynový gril | FZG 3018 | Fieldmann.

Funkční společník i estetický prvek: Fieldmann FZG 3013

Plynový gril Fieldmann FZG 3013 v elegantním černém provedení s nerezovým kontrolním panelem bude nejen funkčním společníkem, ale i estetickým prvkem terasy. Gril je v provozu téměř okamžitě, stačí stlačit knoflík, čímž zapálíte jeden ze tří hlavních hořáků nebo hořák boční (celkový příkon 11,5 kW) a můžete začít grilovat. S grilovací plochou 60 × 42 cm nabídne model FZG 3013 dostatečný prostor nejen pro přípravu rodinné večeře, ale na grilování můžete pravidelně zvát i sousedy či širokou rodinu.

Litinový rošt výborně kumuluje teplo, hodí se i pro grilování při vysoké teplotě. Díky teploměru ve víku snadno zkontrolujete teplotu uvnitř grilovací nádoby a pomocí ovládacích knoflíků ji můžete regulovat. Každý z hořáků lze používat i samostatně, například když si budete chtít připravit večeři pro dva.

Plynový gril Fieldmann FZG 3013 disponuje bočními odkládacími plochami. Výhodou grilu je velký úložný prostor a čtveřice pojezdových koleček s parkovacími brzdami pro lehčí manipulaci a dobrou stabilitu. Redukční ventil a hadice pro připojení plynové bomby jsou součástí balení. Více na Plynový gril | FZG 3013 | Fieldmann. Doporučená akční MO cena 8.999 Kč.

NA DŘEVĚNÉ UHLÍ

Příprava jídla nad dřevěným uhlím přináší nejen prázdninovou atmosféru, ale také nezaměnitelnou vůni a chuť pokrmů. Jednoduchý gril na dřevěné uhlí přitom nezatíží peněženku.

FZG 1016: Jeden z nejprostornějších grilů na dřevěné uhlí

Zahradní gril Fieldmann FZG 1016 zaujme vyšší grilovací výškou, 77 cm, která z něj činí na výšku jeden z nejprostornějších grilů Fieldmann na dřevěné uhlí. S grilovací plochou o průměru 53 cm umožňuje připravit maso, ale i zeleninu a další lahůdky, i pro větší skupinu lidí. Obsluha grilu je pohodlná díky odnímatelnému víku s velkým praktickým úchytem. Fieldmann FZG 1016 vyniká výbornou stabilitou a pevností materiálu. S pojezdovými kolečky je gril maximálně mobilní a umožňuje manipulaci jednou osobou. Zahradní gril Fieldmann FZG 1016 má lehce odnímatelný popelník, což celkově zlepšuje manipulační komfort při obsluze a následném čištění. Doporučená akční MO cena 2.999 Kč. Více na Gril na dřevěné uhlí | FZG 1016 | Fieldmann.

OHNIŠTĚ

Táborák jako dekorativní prvek

Zahradní ohniště Fieldmann FZG 1030 povyšuje obyčejný táborák na atraktivní, vysoce dekorativní zahradní prvek. Elegantní ohniště Fieldmann FZG 1030 o průměru 60 cm je zasazeno do mísy z páleného kamene s atraktivním vzhledem připomínajícím teraco. Ohniště je v nabídce ve dvou barevných variantách (bílá/tmavě šedá). Mřížkové víko dotváří celkový design ohniště, navíc zakryje žhavé uhlíky nebo zachytí jiskry, takže zvyšuje bezpečnost u ohniště. Protože může být víko horké, používá se k odklápění hák, který je součástí balení. Stabilní konstrukce eliminuje převržení ohniště. Doporučená MO cena 3.499 Kč.

Více na: Zahradní ohniště | FZG 1030G | Fieldmann (šedá) a na Zahradní ohniště | FZG 1030W | Fieldmann (bílá).

ELEKTRICKÝ

Elektrický gril poslouží na zahradě i na terase, kde je v blízkosti zásuvka, ale použitelný je i v zimní zahradě či jiném interiéru, třeba když se nečekaně ochladí.

S elektrickým grilem FZG 2005-E nepotřebujete zahradu

Grilování na elektrickém grilu Fieldmann FZG 2005-E s sebou nese mnohé výhody. V první řadě umožňuje požitek z grilování i těm, kteří mají maličkou zahrádku anebo si musí vystačit jen s terasou či balkonem. Elektrický gril Fieldmann FZG 2005 je skromný na prostor, potřebuje jen mít nablízku elektrickou zásuvku. Připravené pokrmy jsou zdravější než z grilu na dřevěné uhlí, protože při přípravě se tolik nepřipalují.  Při grilování nevzniká žádný kouř, takže můžete grilovat i na balkoně bez obav z negativních reakcí sousedů. Volba tohoto typu grilu vám ušetří i nákup plynové lahve či pytle dřevěného uhlí.

Elektrický gril FZG 2005 s příkonem 1600 W je rychle nahřátý. Jednoduše se obsluhuje, teplotu můžete snadno regulovat. Kromě toho je vybaven nepřilnavou grilovací plochou pro zdravé grilování. Masivní stojan dodává grilu stabilitu na zahradě, kde oceníte i prostor pro umístění koření a dalších ingrediencí. Ochladilo se? Grilovat na elektrickém grilu přece nemusíte jen venku! Gril snadno přenesete z místa na místo. V případě potřeby navíc snadno odejmete stojan a z grilovací nádoby vytvoříte stolní gril. Přes zimu pak gril buď využijete v kuchyni, nebo vzhledem k malým rozměrům bez problémů uskladníte. Doporučená MO cena 2.899 Kč.  Více na Elektrický gril 2v1 | FZG 2005-E | Fieldmann.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..