Podlahy

Cementová litá podlaha se v poslední době stává moderním standardem

Vybrat správnou podlahu je v dnešní době obrovské nabídky a možností velmi těžké. Často totiž záleží, k čemu hodláte prostor, ve kterém tato podlaha bude, využívat. Na začátek je velmi potřebné, důkladně si promyslet, jak bude podlaha zatěžována a hlavně, co od ní očekáváte. Tak jako všechno, i určitý druh podlahy má své klady, zápory a nějakou životnost.

V dnešní době se stále častěji používají lité cementové podlahy. Oblíbenými se staly hlavně díky svým velmi dobrým vlastnostem a samozřejmě rozumné ceně za metr čtvereční. Používají se většinou všude tam, kde se nehodí klasické anhydritové podlahy. Tedy v místech, kde se vyskytuje mokrost a zvýšená vlhkost a samozřejmě pak v exteriérech.

Cementová litá podlaha je téměř konečnou vrstvou. Na ni přichází už jen vrstva nášlapná, tedy různé koberce, plovoucí podlahy apod. Tyto cementové podlahy mají výhodu nejen po tom, co se zhotoví, ale už během tohoto procesu. Technologie lití cementových podlah je snadná a přesná, díky tomu také velmi rychlá a do jisté míry i levná.

Technologie lití začíná tím, že se na místo dopraví speciální aplikační návěs. Samotná pokládka je potom závislá na teplotě. Cementová litá podlaha se pokládá od 5 do 30 °C a to na separační nebo izolační vrstvu. Tato vrstva musí být do jisté míry rovná a z pevného podkladu. Po samotné aplikaci je nutné povrch ošetřit „uzavíracím postřikem“ a počkat zhruba 3 dny od pokládky. Už po sedmi dnech je podlaha schopna zvládnout až 60 % své maximální zatíženosti. Mezi další výhody pak patří možnost použití v trvale mokrém prostředí a s tím spojené jen minimální objemové změny. Je také velmi odolná a pevná v tahu a tlaku.

Cena lité cementové podlahy se výrazně neliší právě od anhydritové, která bývá často upřednostňována. Není sice možné přesně teoreticky stanovit cenu jednoho metru čtverečního, ovšem orientačně se pohybuje od 300 do 450 korun/m2 a to včetně DPH. Jedním z hlavních faktorů, které ovlivní výrazně cenu, je samozřejmě tloušťka potěru.

One Comment

  1. Pingback: Anhydritové podlahy - Bytovérekonstrukce.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..