Kuchyně

Jak na zdravé a ekologické mytí nádobí?

Chcete mít dokonale čisté nádobí, záleží vám na vašem zdraví i na životním prostředí? Pokud byste rádi splnili všechny 3 podmínky zároveň, pak vám přijdou vhod tipy od české značky FeelEco, která přišla s novinkou ve svém sortimentu – Tabletami do myčky All in One. Jsou vysoce účinné a skvěle fungují i při nižších teplotách od 50°C. Veškeré složky jsou také velmi ohleduplné k lidskému zdraví i k naší planetě. Neobsahují žádnou parfemaci, konzervanty či fosfonáty. Využívat je mohou dokonce i domácnosti, které mají vlastní čističku odpadních vod.

Myčka pomůže i uspoří

Mytí nádobí v myčce je samo o sobě mnohem ekologičtější než ruční mytí. Na jeden cyklus spotřebujete v průměru 10 l vody, ve dřezu to může být i okolo 20 litrů a pokud myjete pod tekoucí vodou, spotřebovat můžete až 40 litrů vody (na stejné množství nádobí, jako 1 cyklus v myčce). Proto si stále více domácností kuchyňskou myčku pořizuje. Aby bylo mytí maximálně účinné, potřebujete přidat mycí prostředek. V posledních letech jsou velmi populární tablety, které jednoduše vložíte do zásobníku myčky, spustíte mycí program a nemusíte nic odměřovat.

FeelEco Tablety All in One jsou vysoce účinné už při nižších teplotách ekologických programů. Nádobí bude krásně čisté a díky šetrnému složení se můžete přestat obávat nepříjemného zápachu nádobí či útrob myčky, které je často způsobeno parfémovými složkami obsaženými v klasických tabletách. „Tablety All in One neobsahují parfemace, které rády ulpívají na nádobí, obzvláště na plastovém. Tato vůně pak negativně ovlivňuje vjem z potravin a skutečnost, že je z povrchu takto samozřejmě vstřebáváme, také nelze přehlédnout,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

Silák v malém balení

Hutné omáčky, zaschlé kusy jídla, čajové nebo kávové skvrny jsou noční můrou každého člena domácnosti. Tablety FeelEco All in One jsou ale opravdoví siláci v malém balení. Jedna tableta si poradí i s odolnými nečistotami, a to bez jakéhokoliv předmývání (z nádobí je pochopitelně nutné odstranit zbytky jídla), které je navíc velmi neekologické a nešetří ani naši peněženku.

Látky uvnitř tablety jsou velmi dobře odbouratelné v procesu čištění vody, a tak je mohou používat i domácnosti s vlastní čističkou odpadních vod. „Základem složení je perkarbonát sodný a soda. Tyto dvě složky doplňuje citrát sodný, aktivní látky z rostlinných olejů a množství enzymů, které si spolu se speciálními změkčujícími složkami poradí i s extrémně odolnými usazeninami,“ doplňuje Radek Marták.

Ekologické balení

Společnost FeelEco klade zdravotní a ekologické aspekty svých výrobků na první místo. A ani tablety FeelEco All in One nejsou výjimkou. Obalové materiály jsou minimalizovány na nejnižší možnou míru. Fólii, v níž je tableta zabalená, rozhodně nesundávejte. Je totiž 100% vodorozpustná a během cyklu ani v odpadním vedení nevylučuje žádné škodlivé látky či mikroplasty. Po rozpuštění se rozloží. Jejím účelem je především ochrana tablety při manipulaci. Každá krabice FeelEco All in One je vyrobena z plně recyklovatelného kartónu a obsahuje 40 tablet.

Další tipy: Jak mít nádobí v myčce?

  • Myčku pouštějte vždy až ve chvíli, kdy bude co nejvíce zaplněná nádobím
  • Nádobí skládejte podle doporučení výrobce, aby se všude dostala voda z mycích ramen
  • Myčku pravidelně čistěte, a to včetně těsnění a filtrů
  • Nezapomeňte průběžně doplňovat sůl a leštidlo FeelEco, doplněná sůl je důležitá pro regeneraci změkčovače vody v myčce
  • Podle instrukcí výrobce zapínejte pravidelně čisticí program myčky

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..