Střechy

Jak vybrat tu nejlepší střechu

Výběr střešní krytiny patří k nejdůležitějším investicím každého stavebníka. V případě, že zvolí kvalitní střešní krytinu, bude mu střecha sloužit i několik generací. Vybere-li však nekvalitní materiál, bude muset řešit řadu nepříjemností. Přinášíme několik tipů a rad jak při výběru postupovat správně.

Levná střecha = nekvalitní střecha

Snaha stlačit náklady na stavbu či rekonstrukci domu na minimum by neměla vést k tomu, že bude zanedbán výběr kvalitní střešní krytiny. Pokud zvolí stavebník stabilní materiál, např. pálenou (keramickou) tašku či betonovou tašku, bude střecha bez problémů sloužit mnoho let. Kvalitní střecha by totiž měla být odolná jak vůči UV záření, tak proti mrazu, sněhu či kroupám, souhrnně proti mechanickému tlaku, a též nehořlavá a mrazuvzdorná. V případě pochybných a problematických materiálů, jako je např. krytina z levného plechu, se snaha o úsporu může změnit v neplánované výdaje na opravy střechy v řádu desítek tisíc korun.

Bramac_strecha

Seriózní dodavatelé a reklamace

Při volbě konkrétní střešní krytiny by měl stavebník myslet také na možnost budoucí reklamace. Zejména v příhraničních oblastech totiž nejsou výjimkou případy, kdy si stavebník objedná střešní krytinu od zahraniční společnosti, kterou následně, pokud se na střeše objeví defekty, není možné dohledat a reklamaci u ní uplatnit. Uživatelé, kteří si chtějí podobné zklamání ušetřit, by tedy měli vybírat střešní krytinu pouze od zavedených výrobců a dodavatelů. Toto riziko lze navíc eliminovat i tak, že stavebník zvolí variantu z odolných materiálů typu betonových či pálených tašek, které bezpečně splňují normy a disponují řadou certifikátů kvality.

Poctivá střecha vás přežije

Odolnou střechu získá stavebník pochopitelně pouze tehdy, když vybere stabilní krytinu s ověřenou dlouhou životností. Např. pálené keramické tašky, které vyrábí Bramac a Tondach, nebo betonové tašky Bramac, KM Beta či Terran, vydrží až sto let. Střecha ze skládané krytiny odolává výkyvům počasí i extrémním podmínkám nesrovnatelně lépe než krytina z nekvalitního plechu. 

Více informací naleznete na webu www.vseostrese.cz

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..