Spotřebiče a elektronika

Nová klimatizace Perfera zvládne větší rozsah teplot. S vyšší sezónní účinností a topným faktorem

V roce 100. výročí svého založení uvádí japonská společnost Daikin na trh novou generaci klimatizace Perfera. Je určena především pro evropský trh a vyrábí se v plzeňském závodě – očekávaná roční produkce je 220 000 kusů. Nová Perfera dosahuje špičkové účinnosti a výkonu jak v režimu vytápění (při velmi nízkých), tak v režimu chlazení (při extrémně vysokých venkovních teplotách). Zároveň šetří elektrickou energii.

Pokročilá technologie pro každé roční období

„Ve světě, kde ceny energií neustále rostou, je pro domácnosti účinnost zařízení zcela zásadní. Nová řada klimatizací Daikin Perfera se vyznačuje sezónní energetickou účinností (SEER) až 9,47 a sezónním topným faktorem (SCOP) až 5,20. Uživatelé si tak mohou dopřát pohodlí bez ohledu na roční období a zároveň snížit spotřebu energie. Kromě toho se jednotka řadí do energetické třídy A+++ v režimu chlazení i vytápění, a to jak ve splitových, tak multisplitových[1] sestavách“, upozorňuje na hlavní výhody nového modelu klimatizace Vladimír Macháček zodpovědný za prodej rezidenčních výrobků Daikin.

Elegantní design přináší pohodlí i účinnost

Maximální výkon klimatizace[2] se zvýšil až o 20 % u chlazení a o 30 % při vytápění. To vše při zachování standardních rozměrů, což pro zákazníky znamená nákladově efektivnější řešení.

Nový model Daikin Perfera je však více než jen energeticky účinné tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch. Nevtíravý design elegantně splyne s každým interiérem. Moderní vzhled v evropském stylu jde ruku v ruce s inteligentními funkcemi:

Optimalizace proudění vzduchu: Chytrá dvojitá klapka spolu s funkcí Comfort Plus přesně směřuje proudění vzduchu, zabraňuje průvanu a zajišťuje rovnoměrnou distribuci tepla nebo chladu v místnosti.

Detekce pohybu: Dvouzónový senzor pohybu upravuje proudění a provozní režim tak, aby vzduch nemířil přímo na uživatele. Když v místnosti nikdo není, klimatizace se automaticky přepne do úsporného režimu.

Heat Boost: Jednotka Perfera disponuje funkcí Heat Boost, pomocí níž je možné dosáhnout požadované teploty o 14 % rychleji než u běžných systémů.

Tichý provoz: Díky nově navrženému vnitřnímu ventilátoru pracuje jednotka prakticky neslyšně (v tichém režimu jen 19 dBA[3]). Ve spojení s tichou venkovní jednotkou Perfera neomezuje hlukem ani sousedy. To z ní dělá ideální volbu pro městské bydlení.

Noční provozní režim: Tato speciální funkce upravuje během noci nastavenou teplotu, snižuje ji o 2 ˚C při vytápění nebo naopak zvyšuje o 0,5 ˚C při chlazení. To pomáhá omezit spotřebu a zároveň přispívá ke klidnému spánku.

Pohodlné ovládání na dálku: Zařízení lze dálkově ovládat pomocí aplikace Daikin Onecta, včetně hlasových pokynů prostřednictvím Google Assistant nebo Amazon Alexa. Aplikace Daikin Onecta také nabízí jednoduché přednastavené režimy a dává rychlý přehled o spotřebě energie. Pokud je zařízení zaregistrováno v programu Daikin Stand By Me, mají uživatelé informace o provedené i blížící se údržbě. V programu si také mohou u vybraných zařízení prodloužit záruku.

Čistý vzduch v místnosti: Integrovaná technologie Daikin flash streamer, titan-apatitový deodorizační filtr a stříbrný alergenový filtr odstraňují prach, alergeny a zápach. Novinkou je omyvatelný prachový filtr s aktivní látkou lonpure, která zachycuje, redukuje a odstraňuje bakterie a viry.


[1] Vztahuje se na konkrétní splitovou a multisplitovou sestavu s 3MXM52A9

[2] U řady 20 až 42

[3] dBA = systém měření zvuku s váhovým filtrem A, který zohledňuje rozdíl, jakým lidské ucho vnímá určité frekvence.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..