Zahrada

Sekačky Fieldmann jsou ideálním lazebníkem pro sestřih vašeho trávníku

Počasí a rostoucí tráva už brzy rozsvítí zelenou a přimějí nás vyjet s našimi stroji z dep a garáží. Na „pole position“, řečeno terminologií formule 1, tedy na první místo startovního pole této sezony se postaví nové elektrické a benzínové sekačky tradiční české značky Fieldmann. Ty benzínové jsou vybaveny třeba i motory Briggs & Stratton, což je světová jednička mezi výrobci malých spalovacích motorů. Více na www.fieldmann.cz

Sekání trávy je v podstatě lazebnickou činností. A tak jako kadeřník volí různé druhy nůžek podle typu stříhaných vlasů, i pro různé druhy trávníků se hodí různé modely sekaček. Tím základním dělením je samozřejmě dělení na elektrické, benzínové, vřetenové a strunové sekačky.

Elektrické sekačky Fieldmann jsou tiché a nenáročné na údržbu

Obecně platí, že na menší plochy do 1000 m2 je ideální elektrická sekačka. Její předností je nižší cena, tichý provoz, nižší hmotnost a hlavně nenáročnost údržby, protože v podstatě nepotřebuje žádný servis na rozdíl od té benzínové. Právě snadná údržba dělá z elektrických sekaček tak trochu „dámské“ stroje. Pro elektrické sekačky je však předpokladem mít v dosahu přívod elektřiny a ohlídat si kabel, i když pro tyto situace jsou již sekačky vybaveny nejrůznějšími zabezpečovacími prvky.

Elektrické sekačky Fieldmann FZR 2010-E a FZR 2020-E pro menší zahrady

Jde o lehké a snadno ovladatelné elektrické sekačky s elektromotorem o příkonu 1000 W, resp. 1200 W, a se shodným záběrem 32 cm. „Šasi“ všech sekaček Fieldmann (laicky řečeno prostor, kde se točí nůž) přesahuje šířku koleček, takže trávu dosekáte opravdu až ke kraji, např. podél zdi. Výška sečení je nastavitelná ve 3 polohách, od 25 mm až do 62 mm (model FZR 2020-E). U obou sekaček je objem textilního sběrného koše 30 l. Kvalitní textilie snižuje prostupnost prachu a odolá i kamenu, který může vyletět z prostoru rotujícího nože. Sekačka je určena pro použití na menších travnatých plochách a předzahrádkách, doporučená plocha sečení je u modelu FZR 2010-E s příkonem 1000 W až 250 m2, u modelu FZR 2020-E s příkonem 1200 W až 450 m2. Sklopné oblé madlo je ergonomicky tvarované, lépe se drží a sekačka se tak snáze tlačí. Madlo je opatřeno držákem kabelu, který zabraňuje samovolnému uvolnění elektrické zástrčky v průběhu práce. Spínač sekačky je vybaven bezpečnostní pojistkou zabraňující nechtěnému spuštění stroje. Transportní madlo je umístěno v těžišti sekačky, což usnadňuje její přenášení.

FZR 2010-E

Doporučená MO cena modelu Fieldmann FZR 2010-E je 1.399 Kč, doporučená MO cena modelu Fieldmann FZR 2020-E je 1.699 Kč. V prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

Fieldmann FZR 2040-E je formulí mezi elektrickými sekačkami

Každá značka má svoji vlajkovou loď a pro Fieldmann je tou formulí elektrická sekačka FZR 2040-E. Stroj s příkonem 1800 Wzáběr sečení 42 cm a zvládne plochy až 900 m2. Centrální nastavení výšky sečení (jednou páčkou pro všechna kolečka současně) umožňuje až 11 pozic, od 25 mm do 85 mm. Výškově nastavitelné madlo s možností úplného sklopení má spínač přes celou šířku madla, takže startování a provoz sekačky můžete ovládat oběma rukama. Samozřejmostí je transportní madlo v těžišti sekačky pro snazší přenášení. Posečenou trávu pojme plastový koš s objemem 50 l a ukazatelem zaplnění, které signalizuje klapka. Ta je v případě prázdného koše nahoře, když se ale koš naplní, vzduch, který drží klapku nahoře, už neproudí, a ta tedy spadne a signalizuje koš plný trávy.

FZR 2040-E

Doporučená MO cena 3.299 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

Benzínové sekačky Fieldmann jsou díky patentované konstrukci motorů Briggs & Stratton méně hlučné a s větším točivým momentem

Benzínové sekačky Fieldmann jsou vybaveny výkonnými motory, některé dokonce renomované značky Briggs & Stratton. Tyto motory, které bezpochyby patří k nejkvalitnějším a nejspolehlivějším na světě, jsou v USA vyráběny již déle než 100 let. Díky tomu si benzínové sekačky Fieldmann troufnou na rozlehlejší pozemky i na hustší trávu. Výkonné motory je slyšet o něco více, ale díky pojezdům nemusíte stroj obtížně tlačit, jede sám a sekání trávy na nerovném i svažitém terénu je zcela nenáročné. V nabídce značky Fieldmann však naleznete také stroje s motory Briggs & Stratton DOV®. Patentovaná konstrukce přímého zpětného ventilu DOV® přináší větší točivý moment, a tedy méně hluku a vibrací, než obdobné motory ostatních výrobců. Dalším předností je např. automatický sytič READY START® pro snadné nastartování. To usnadňuje např. i elektrický startér, kterým jsou vybaveny některé modely, takže netřeba tahat při startování za lanko (baterie startéru se pak v provozu dobíjí).

Základní benzínová sekačka Fieldmann FZR 4010-B už má pojezd

Základním a cenově zajímavým modelem benzínové sekačky s ocelovým šasi a vlastním pojezdem je benzínová sekačka Fieldmann FZR 4010-B. Pohon nože i pojezd stroje je zajištěn čtyřtaktním motorem o obsahu 99 cm3 s ventilovým rozvodem OHV. Síla motoru a žací nůž se záběrem 40 cm tuto sekačku předurčuje pro sečení ploch do 800 m2. Centrální nastavení výšky sečení nabízí 10 pozic v rozsahu 25 – 75 mm. Kola jsou uložena na kuličkových ložiscích, což prodlužuje jejich životnost a zlepšuje otáčení kol. Madlo sekačky lze snadno sklopit pouhým odjištěným rychloupínacích šroubů. Látkový koš s objemem 45 l zabraňuje prostupu prachu.

FZR 4010-B

Doporučená MO cena 4.795 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

Benzínová sekačka Fieldmann FZR 4625-BV se díky

4 rychlostem pojezdu přizpůsobí rytmu vaší chůze

Popis předností nové benzínové sekačky Fieldmann 4625-BV s motorem Briggs & Stratton a 4rychlostním pojezdem už patří spíše do motoristických časopisů. Tato novinka je vybavena variátorem, který umožňuje nastavení rychlosti pojezdu, což oceníte, zejména když je tráva přerostlá, takže můžete jet pomaleji pro dokonalejší sečení, anebo prostě jen pro své pohodlí – chcete-li rychlost sekačky přizpůsobit rychlosti své chůze anebo třeba momentální náladě. Změna rychlosti pojezdu přitom nemá vliv na otáčky nože. Výška sečení se provádí centrálně jednou páčkou a umožní až 5 pozic v rozmezí 25 -75 mm, záběr nože je 46 cm. Samozřejmostí benzínové sekačky Fieldmann FZR 4625-BV je systém 4 v 1, který vám umožní kromě sběru trávy (objem koše je 55 l) či mulčování ještě trávu vyřádkovat za sekačkou nebo ji odhodit do boku. Přední ochranný rám poslouží také jako madlo, za které zle sekačku držet při čištění. Kola jsou uložena na kuličkových ložiscích pro delší životnost. Doporučená plocha sečení je 1 200 m2.

FZR 4625-BV

Doporučená MO cena 9.995 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

Strunové sekačky Fieldmann pro dokonalost detailu

Pár neposekaných stébel trávy kolem okraje záhonu či u zdi domu může pokazit celkový dojem z dokonalého trávníku. Nejen pro tyto detaily patří do zahradnické výbavy elektrické strunové sekačky. Praktické nástroje pro úpravu okrajů trávníků české značky Fieldmann jsou pro pohodlnou práci opatřeny teleskopickou rukojetí s možností nastavení výšky. Nastavit lze také polohu horní rukojeti a u vybraných modelů i úhel žací hlavy. Sečení trávy zajišťují dvě struny, jejichž odvíjení probíhá poloautomaticky – poklepem žací hlavy o zem.

Strunová sekačka Fieldmann FZS 2002-E má kolečka pro pohodlnější sekání

Strunová sekačka Fieldmann FZS 2002-E je výkonnější strunová sekačka s elektromotorem o příkonu 500 W a teleskopickou rukojetí s nastavením 92 až 114 cm. Žací hlava je osazena dvěma strunami, díky nimž dosahuje záběru sečení 30 cm. Balení sekačky obsahuje cívku s plně navinutou strunou a sekačka je tak připravena k okamžitému použití. Strunu je možné vysunovat pouhým poklepáním strunové hlavy o zem. Úhel žací hlavy je díky kloubu nastavitelný a umožňuje tak dosekání i hůře přístupných míst. Žací hlava je dále opatřena vodítkem, které zabraňuje nechtěnému posečení okrasných rostlin. Při práci na větších plochách lze použít podpůrná kolečka a maximalizovat pohodlí obsluhy při práci, hmotnost sekačky je 2,4 kg. Díky protiskluzovému úchopu horní rukojeti, bezpečnostnímu spínači a klipu na elektrický kabel je zajištěna bezpečnost obsluhy.

FZS 2002-E

Doporučená MO cena 899 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

1 Shares

2 Comments

  1. Pingback: Sekačky Fieldmann můžete pohánět benzínem, elektřinou i vlastními silami » Bytovérekonstrukce.cz

  2. Pingback: Vodní program Fieldmann: Pevné hadice, bytelné navijáky, zavlažovací pistole na květinky i trávník » Bytovérekonstrukce.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..