Články

Balakryl UNI

Hned tři varianty vzhledu povrchu – lesk, mat a nově i saténový pololesk, nabízí značka BALAKRYL jako jediný výrobce na trhu u svých univerzálních krycích barev. Varianta SATIN s jasně zelenou etiketou nově doplnila nabídku řady Balakryl UNI. Saténový povrch spojuje praktické vlastnosti lesku, především snadnou údržbu a vysokou odolnost, se stylovým elegantním vzhledem matu. Dřevo, kov, beton a mnoho dalších povrchů lze univerzálními barvami Balakryl UNI obarvit až do 20 tisíc atraktivních odstínů. Univerzální vodou ředitelná barva Balakryl UNI je určena pro nové i renovační nátěry, venkovní i vnitřní použití. Díky ekologické receptuře ji lze použít pro natírání dětských hraček i povrchů, na které se pokládají potraviny, např. stolu. Více nawww.balakryl.cz.

Balakryl_UNI_SATIN

 

LESK

Lesklý nátěr dodá povrchu moderní, někdy až luxusní vzhled a příjemnou lehkost. Je výrazný, oslní totiž na první pohled a navíc interiér opticky zvětšuje. Lesklý povrch výborně odolává povětrnostním vlivům, díky hladkosti povrchu se dobře udržuje a čistí. Lesklá varianta si v exteriéru dlouho zachovává nový vzhled.

 

MAT

Povrch s matným vzhledem je na pohled vysoce elegantní.  Minimální odlesk světla přináší zejména do interiéru pocit útulnosti a domácké atmosféry. Není tak nápadný, proto se jen tak neokouká. Matný povrch je oproti lesku náchylnější k usazování nečistot, což se projeví zejména v exteriéru a na více namáhaných místech, například v koupelně. Naproti tomu jsou nedostatky povrchu a případné škrábance méně viditelné než u lesku.

 

SATIN – NOVINKA

Saténový vzhled spojuje praktické užitné vlastnosti lesku a estetickou hodnotu matu do optimální střední cesty. Povrch se saténovým pololeskem se snadno udržuje, nový vzhled mu dlouho vydrží a přitom vypadá stylově. Povrch je hladký, s jemným leskem, snadno se udržuje.

 

O barvě Balakryl UNI

Balakryl UNI, univerzální vodou ředitelná barva, je určena pro nové i renovační nátěry, pro venkovní i vnitřní použití. Nátěr poskytne účinnou dlouhodobou ochranu dřevěnému i kovovému povrchu (včetně pozinkovaných plechů a hliníku), dále povrchům z betonu a mnoha dalších materiálů. Vodou ředitelná, ekologická receptura umožňuje ukončit realizaci prací v rámci jediného dne. Během aplikace ani po zaschnutí natíraný povrch nezapáchá. Balakryl UNI splňuje normy ČSN EN 71 Bezpečnost hraček a ES 135/2004 o ochraně veřejného zdraví a hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy. Tento nátěr je tedy možné použít pro natírání dětských hraček, nábytku nebo třeba stolu, na který pokládáte potraviny.

 

Balakryl UNI lze zakoupit v  18 již z výroby namíchaných odstínech, všechny varianty lze navíc natónovat do širokého spektra 20 tisíc barevných odstínů. Stačí si jen vybrat a jednoduše sladit třeba barvu nábytku s odstínem dřevěných oken, zárubní, těles ústředního topení, podlahou nebo pohledovými trámy. V exteriéru pak jistě oceníte možnost harmonicky zkombinovat odstín střechy, zábradlí nebo okapů s fasádou.

 

Báze Balakryl UNI vám na počkání natónují například v síti prodejen Dům barev (www.dumbarev.cz) a dále v široké síti Kolorovacích center BALAKRYL.

 

Orientační ceny:

BALAKRYL UNI satin189 Kč/0,7 kg; 659 Kč/2,5 kg

Ceny tónování se liší dle odstínů – světlé odstíny cca 289 Kč/1 l, sytější cca 341 Kč/1 l

Balení (hotové odstíny Balakryl UNI satin – bílá, černá, šedá, tmavě hnědá):0,7 kg; 2,5 kgBalení (tónované odstíny):1 l; 5 l

Vydatnost (hotové odstíny):6 – 9 m2/kg v 1 vrstvě

Vydatnost (tónované odstíny): 10 m2 / l v 1 vrstvě

BALAKRYL – receptury, které chrání zdraví i životní prostředí

BALAKRYL myslí na životní prostředí i zdraví svých zákazníků. Pod touto značkou proto najdete výhradně vodou ředitelné barvy s minimálním obsahem těkavých látek. Materiály BALAKRYL neobsahují těžké kovy ani nebezpečné látky. Značka je vlastníkem certifikátů na povrchovou úpravu hraček, pro kontakt s potravinami i známky o ekologické šetrnosti. BALAKRYL je nejoblíbenější alternativou syntetických nátěrových hmot, což dokazuje i fakt, že je vedoucí značkou ve své kategorii.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..